Masz pytania? Zadzwoń!

   Tel: +48 577 301 034     Email: calor24sklep@gmail.com

Edilkamin Piecyk na pelet 3,8/11.5kW z płaszczem wodnym Śmietankowa Ceramika

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 7 900,00 zł 7900.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Edilkamin
Kod produktu: 8348-98870

Opis

piecyki na pelet z plaszczem wodnym

Idropoint

Piecyk z płaszczem wodnym na pelet o stalowym korpusie.
Wygodny wyświetlacz z klawiszami do kontroli pracy urządzenia.
Ujście spalin alternatywnie z tyłu, z lewego boku lub z górnej płyty, Ø 8 cm.
Boczne płyty z szarej stali.
Wstawka w górnej płycie oraz boczne listwy z ceramiki dostępnej w kolorze:

• śmietankowy.
 

ZASADA DZIAŁANIA I PODSTAWOWE CECHY

 

Są to urządzenia zaprojektowane do wytwarzania gorącej wody poprzez automatyczne spalanie peletu drzewnego.

Wszystkie fazy działania są sterowane przez kartę elektroniczną wyposażoną w specjalne oprogramowanie, w celu uzyskania wysokiej sprawności i niskich poziomów emisji w warunkach najwyższego bezpieczeństwa.

Wytworzona gorąca woda jest przesyłana do kaloryferów (wysoka temperatura) lub paneli ogrzewania podłogowego (niska temperatura) w całym domu.

Piecyki wodne mogą być łączone w instalacjach złożonych, z panelami słonecznymi, gazowymi kotłami naściennymi, buforami itp. w celu stworzenia instalacji grzewczej najnowszej generacji.

Przy użyciu specjalnych zestawów instalacyjnych mogą wytwarzać również ciepłą wodę użytkową do wykorzystania w łazienkach i kuchni, która może być również gromadzona w specjalnych bojlerach, tak aby była zawsze dostępna w żądanej temperaturze.

Piecyki wodne na pelet mogą być włączane do istniejącej instalacji grzewczej zarówno w układzie zamkniętym jak i otwartym.
Dostępne są różne rodzaje zestawów ułatwiających różne rozwiązania instalacyjne.

 

Ciepłe kaloryfery i gorąca woda taniej niż myślisz


Piecyk wodny na pelet ogrzeje cały dom. Może być podłączony do istniejącej instalacji i zasilać wszystkie kaloryfery. Może wytwarzać ciepłą wodę użytkową, a dzięki pełnemu zautomatyzowaniu procesu spalania peletu jest wyjątkowo sprawny, uniwersalny i ekonomiczny.


Tanie grzanie


Piecyk wodny na pelet jest niezwykle łatwy w montażu, wystarczy przewód kominowy o średnicy 8 cm, co sprawia że może być wykorzystywany także w mieszkaniach, apartamentowcach i innego rodzaju zabudowie wielorodzinnej.
Korzystając z ekologicznego paliwa, jakim jest pelet możesz zaoszczędzić nawet ponad 1000 złotych na sezon.
 
 

PELET - PRAKTYCZNE PALIWO PRZYSZŁOŚCI

Pelet jest produkowany z czystych, sprasowanych na specjalnej maszynie trocin drewnianych. Ma on postać drobnych, wydłużonych wałeczków o długości przeciętnie 1,5-2 cm i 6 mm średnicy. Ze względu na dużą gęstość paliwo to charakteryzuje wysoka kaloryczność, rzędu 4.000-4.500 kcal/kg.

Niska wilgotność (poniżej 12 %) oraz wysoka gęstość i regularność tego materiału, oraz fakt, że do jego produkcji używa się wyłącznie czystych odpadów drewnianych, bez dodatku substancji chemicznych, klejów czy lakierów sprawiają, że pelet jest jednym z najbardziej ekologicznych paliw.

Jest to równocześnie paliwo bardzo wygodne w użytkowaniu, łatwe do przechowywania oraz zapewniające długą autonomię zasilanych urządzeń. Autonomia piecyka jest monitorowana elektronicznie za pomocą nowoczesnego panelu sterowniczego, na którym ustawiamy wszelkie parametry funkcyjne piecyka, programując w zależności od potrzeb godziny i tryb pracy urządzeńa na poszczególne dni tygodnia.

Piecyk na pelet Edilkamin to rozwiązanie, jakiego szukasz: komfortowe i ekologiczne ogrzewanie na Twoich warunkach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl